• cz
  • en
  • ru
776 225 564

FAQ

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, v případě, že jste po přečtení nenalezli odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás.

 

Váš produkt se mi zdá příliš složitý.

Náš produkt je ve skutečnosti velice jednoduchá záležitost. Po podpisu objednávky dluhopisů a zástavní smlouvy obdržíte dluhopisy v požadované výši a zástavu v podobě certifikovaného diamantu. Po pěti letech nám dluhopisy předložíte k vypořádání, zástavu vrátíte a bude Vám vyplacena jistina a výnos 25%. Pro příklad když investujete 500.000,- Kč, bude Vám po pěti letech vyplaceno 625.000,- Kč.

 

Již jsem se setkal s nabídkou koupě certifikovaných diamantů, ale bojím se jejich případné likvidity.

Náš produkt je primárně zaměřen na zhodnocení finančních prostředků, diamant zde slouží pouze jako záruka, čímž přechází tato starost na nás. Pokud by jste měli zájem o koupi diamantu, navštivte stránky společnosti Booler Diamonds Llc. kde naleznete nabídku kamenů na prodej za nejlepší cenu na trhu.

 

Jaká je cena diamantů?

Cena každého diamantu je daná tzv. karátovou cenou, která je tvořena čtyřmi hlavními parametry kamene (váha v karátech, čistota kamene, čistota brusu, barva kamene), vycházíme z velkoobchodní ceny (RAPAPORT DIAMOND REPORT) a vybíráme kámen jehož cena se nejvíce blíží k výši investice. Pro příklad uvedu diamant o váze 1.00ct, barva F, čistota kamene VS 1, brus Excellent. Cena podle RAPAPORT je 98$ za 0.01 ct., tedy 9800,- $, přepočet na koruny se provede podle kurzu ČNB ke dni uzavření smlouvy. 

 

Co je RAPAPORT DIAMOND REPORT?

RAPAPORT DIAMOND REPORT je mezinárodně uznávaný, velkoobchodní ceník diamantů.

 

 

Jaké výhody pro mě má vámi zvolená metoda ocenění diamantů podle ceníku RAPAPORT DIAMOND REPORT?

Hodnota Vaší investice a hodnota naší zástavy jsou k datu podpisu smlouvy stejné, získáte tak zástavu za velkoobchodní, běžně nedosažitelnou cenu. Následující graf byl vytvořen jako příklad, podle konkrétního kamene zasazeného ve šperku, uvedené ceny jsou ověřitelné z dostupných zdrojů na internetu. Standardně používáme jako zástavu kameny lepší barvy a čistoty.

 

 

Roční výnos 5% se mi zdá malý, na trhu jsou produkty s vyšším výnosem.

Výnos 5% ročně je výrazně vyšší než záporný úrok u státních dluhopisů a současně je vyšší než nabídka např. bankovních investičních produktů (cca. 1% p.a.), nebo nabídka podílových fondů u kterých hrozí i ztráty. Tohoto výnosu jsme schopni dlouhodobě dosahovat diverzifikací portfolia investic, při maximální snaze zabránit ztrátám a konzervativním způsobu obchodování na kapitálových trzích. Nechceme a nebudeme slibovat nereálné výnosy v řádech desítek procent, kterých lze dosáhnout pouze agresivními, ale vysoce rizikovými strategiemi obchodu. Na opak je náš úrok nižší než nabídka konkurence, ale jako jediný je náš produkt zajištěn individuální zástavou v podobě diamantu.

 

Proč diamant?

Hlavním důvodem, proč jsme zvolili tuto formu zástavy jsou naše dlouholeté zkušenosti coby obchodníka s diamanty a možnost využít pro tento účel naše skladové zásoby. Diamant je investiční a platební prostředek používaný již po staletí a jako u jedné z mála komodit jeho cena dlouhodobě stoupá, na druhou stranu má menší likviditu než ostatní komodity. V případě našeho produktu jsme eliminovali likviditu tím, že po vypořádání dluhopisu nám diamant vrátíte. Dále by jsme touto formou chtěli rozšířit povědomí veřejnosti o diamantech. Diamant je vhodný pro tyto účely také z důvodu velké hodnoty koncentrované v malé velikosti.

 

Proč je součástí Vašeho produktu zástava?

Jako jediní na trhu jsme tímto způsobem schopni Vaši investici ochránit, veškerá rizika tak přechází na nás.

 

Bojím se, že diamant poškodím, nebo ztratím.

Pro tyto případy je možné se domluvit na úschově v naší bankovní schránce, kde bude diamant do vypořádání uložen a zároveň ho můžete za naší účasti kdykoliv vidět. V případně investic v řádu milionů korun je možné kameny uložit v trezoru v budově diamantové burzy v Izraeli.

 

Jakou minimální částku můžu investovat?

Minimální částka je oproti konkurenci výrazně nižší a je to 100.000,- Kč, čímž se náš produkt stává dostupnějším pro širší veřejnost. Opačným směrem není částka omezena, jen je potřeba mít vždy na paměti, že je vhodné své volné prostředky rozdělit do více oblastí.

 

Je možné dluhopis prodat před datem vypořádání?

Ano, dluhopis je standardní cenný papír, pokud dojde v budoucnu k situaci, že budete potřebovat peníze vložené do našeho dluhopisu, máte možnost prodat ho.

Kontaktujte nás